Tre të vdekur dhe 45 të plagosur,
nga aksidenti në periferi të Pragës

Tre të vdekur dhe 45 të plagosur,<br />nga aksidenti në periferi të Pragës<br>
Një aksident midis një minibusi dhe një autobusi u ka marrë jetën të paktën 3 personave dhe 45 kanë mbetur të plagosur.Aksidenti ka ndodhur rreth orës 09:00 të mbrëmjes në periferi të Pragës.

Autobusi me 32 persona pas përplasjes me minibusin ka goditur një pemë duke shkaktuar 3 viktima.

Mësohet se shkak i aksidentit është bërë një veturë e cila po parakalonte duke sjellë përplasjen e minbusit dhe autobusit.

prage
prage
prage

prage
Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve

Sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt, sot seanca në Apelin e GJKKO-së për ankimin e familjarëve