Tre vatra zjarri aktive në Fier, situata më alarmante në Levan! Flakët e favorizuara nga era rrezikojnë disa banesa

Zjarri i parë ka rënë në afërsi të kodrave të Vajkanit  e Mbrostarit, zjarri i dytë në PishPoro të njësisë administrative Levan si dhe zjarri i tretë në kodrat me ullinjtë e shkurre ne Levan në afërsi të banesave të lagjes rome.

Shefi i repartit zjarrfikës pohojnë se më e rëndë situata është në zjarrin me kodra me ullinjtë në Levan ku rrezikohen disa banesa në lagjen rome.

Mësohet se zjarri i favorizuar nga era e forte por edhe terreni i vështirë, po përhapet në zonat përreth.

Zjarrfikës nga Fieri Patosi Roskoveci kanë shkuar për të shuar flakët bashkë me ekipet e tyre të punës

M.T/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot

Nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria... horoskopi për sot