Tregtoheshin ushqime të falsifikuara dhe të rrezikshme, sekuestrohen tonelata prodhime bulmeti dhe të tjera! Zbulohen magazinat që mbaheshin në Tiranë

Në  foto janë magazinat ku mbante materialet 62-vjeçari Mihal Kote, i cila ka rënë në prangat e policisë, u ndryshonte datën e skadencës produkteve ushqimore, por edhe i prodhonte ato në kushte shumë të rrezikshme për shëndetin.

Mësohet se policia ka sekuestruar në këto magazina 10 ton vaj, 400 kg djathë kaçkavall, 4 tonë djathë të bardheë lope, 300 kg salcë kosi, 200 kg reçel fiku etj.


Lajmi kryesor:

U ndryshonte produkteve ushqimore datën e skadencës, në pranga 62 vjeçari! Vaj ulliri dhe djath me datë të falsifikuar dhe të rrezikshme (FOTO)


Ora 13:00
Tregtoheshin ushqime të falsifikuara dhe të rrezikshme, sekuestrohen tonelata prodhime bulmeti dhe të tjera! Zbulohen magazinat që mbaheshin në Tiranë
1 / 3
2 / 3
3 / 3
K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

Balla me banorët në Cërrik: 25 prilli, dita që do ndajë përfundimisht nga politika e vjetër Metës dhe Saliut (VIDEO)