Tregtonin mallra kontrabandë dhe nuk jepnin faturë tatimore, hetohen penalisht 4 persona në Vlorë

Tregtonin mallra kontrabandë dhe nuk jepnin faturë tatimore, hetohen penalisht 4 persona në Vlorë

Foto ilustruese

Në Vlorë po hetohen penalisht 4 persona pasi tregtonin mallra kontrabandë dhe nuk jep, në dy dyqane të ndryshme. Aktiviteti në dy prej subjekteve, një bar-kafe dhe një parukeri bëhej pa faturë tatimore.

Në Prokurori janë referuar materialet dhe ka nisur procedimi penal për: S. B., 54 vjeç, banues në Vlorë, sepse ushtronte aktivitetin në një subjekt bar-kafe, pa dokumentacionin përkatës dhe pa kasën fiskale; A. B., 30 vjeçe, banuese në Vlorë, sepse ushtronte aktivitetin  në një subjekt parukeri, pa dokumentacionin përkatës dhe pa kasën fiskale; S. Xh., 33 vjeçe, banuese në Vlorë, sepse në një subjekt postë private tregtonte mallra të ndryshme, të dyshuara të kontrabanduara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale; A. R., 22 vjeç, banues në Vlorë, sepse në një subjekt servis celularësh tregtonte celularë dhe aksesorë të ndryshëm, të dyshuar të kontrabanduar, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet 2023, Partia Socialiste mbledh sot Kryesinë! Do diskutonjë përzgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie

Zgjedhjet 2023, Partia Socialiste mbledh sot Kryesinë! Do diskutonjë përzgjedhjen e kandidatëve për kryetar bashkie