Tritan Shehu me fasonët në Përmet: Rrisim pagën minimale për punëtoret, lehtësojmë faturat e biznesit nga çmimet e larta dhe taksat

Tritan Shehu gjatë takimit në Përmet

 

Drejtuesi politik i PD për Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu, zhvilloi sot një takim me bizneset prodhuese të konfeksioneve dhe paketimit në Përmet.

Gjatë bashkëbisedimit, Shehu u ndal te programi i PD-së për biznesi , ku shpreh se janë parashikuar një sërë politikash lehtësuese.

“Ulja e taksave do të stimulojë hapjen e vendeve të reja të punës, veçanërisht  në qytetet ku punësimi është një barrë e madhe sociale", tha Tritan Shehu.

Më tej ai tha se PD synon rritjen e pagës minimale në të paktën 36 mijë lekë për punëtorët, që do të shoqërohet, sipas Shehut, edhe me uljen e çmimit të naftës, energjisë elektrike e shumë taksave të tjera.

"Kjo pagë merr vlerë si për punëtorin, edhe për biznesin dhe nuk bëhet barrë, pasi qeveria e PD do ta shoqërojë rritjen e pagës minimale me politika të tjera lehtësuese për biznesin, uljen e çmimit të naftës, të energjisë elektrike dhe të shumë taksave të tjera që u zënë frymën biznesit prodhues”, shtoi Shehu.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga asfiksia e gazit, 50-vjeçarja ishte larguar nga banesa në Tiranë dy ditë më parë, i biri bëri kallëzim në polici