Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë

1656536124_marriel.jpg

Objektivi i shpërthimit në numër 4 në Sarandë ka qenë Mariel Murati, pronar i një hoteli dhe ish drejtori i ALUIZINI në Sarandë. Murati ka qenë edhe vitin e kaluar pre e një shpërthimi të ngjashëm me tritol po në hotelin e tij. 

Një vit më parë, më 9 shkurt të vitit 2021, në të njëjtin hotelin u vendos sërish një sasi tritoli në tarrace, e cila shpërtheu sapo roja ndezi dritën.  Policia konfirmoi se tritoli ishte i lidhur me rrymën elektrike dhe sapo roja në atë kohë është futur brenda godinës dhe ndezi dritën shpërtheu edhe sasia e eksplozivit.

Nga ngjarja e vitit të kaluar nuk pati lëndime në njerëz, por vetëm dëme materiale..

Mariel Murati më herët ka qenë drejtor i ALUIZNI-t në Sarandë. Nuk dihet ende nëse ngjarja ka lidhje me detyrën, apo konflikte të tjera të mundshme që mund të ketë pasur pronari i hotelit.


Lajmi kryesor:

Shpërthim me eksploziv në hotelin e drejtorit të FSDKSH-së në Sarandë! Edhe një vit më parë iu vendos tritol (VIDEO)


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Aksidentet në shtëpi/ Të gjitha rregullat e sigurisë për fëmijët

Aksidentet në shtëpi/ Të gjitha rregullat e sigurisë për fëmijët