Tropojë/ I gjenden 18 kg kanabis në shtëpi, pistoletë e municion luftarak, arrestohet 53-vjeçari

Një 53 vjeçar nga Bajram Curri  ka rënë në pranga të policisë mëngjesin e sotëm, pasi në shtëpinë e tij iu gjetë një sasi prej 18 kilogramësh kanabis.

Gjatë kontrollit të banesës së 53-vjeçarit, Binak Zharkut, përveç sasisë së drogës i gjen dhe një armë zjarri të llojit pistoletë si dhe municion luftarak.

Materialet i hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprat penale dhe mbi të akuzojnë veprat penale: "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

 

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij