Basha si Bardhi, justifikon vrasjen në Elbasan: Do të mbrojmë demokracinë me çdo kusht

Pas sekretarit të Përgjithshëm të PD-së dhe kandidatit për deputet Gazment Bardhit, edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka justifikuar vrasjen në Elbasan, duke nënvizuar se do ta mbrojnë demokracinë me çdo kusht. Basha thotë se nuk ka forcë që do të ndalë ndryshimin, nuk ka banda që t’i ndaluan dhe nuk ka shitblerje votash që e ndal ndryshimin. 

‘Ndaj ditët e fundit i është vërsulur me marifetet e vjetra, por e ka kot. Le ta shohim njëri tjetrin në sy, shikojeni njëri tjetrin në sy, shikoni fuqinë, shikojeni energjinë e pandalshme të ndryshimit që po vjen. Nuk ka forcë ta ndalë, nuk ka banda ta ndalin, nuk ka korrupsion ta ndal, nuk ka shitblerje votash ta ndal. Ne e refuzojmë dhunën, por ne do ta mbrojmë demokracinë me çdo çmim. Fitorja ka zbritur në zemrat tuaja. Do të jetë fitorja më e thellë, me përgjegjësia më e madhe, por tani e 3 ditë e gjysmë përpara, duke nderuar nga thellësia e zemrës si qytetarë, si prind, si shqiptarë, si patriot, të gjithë ata socialist të ndershëm durrsak që kanë dal hapur dhe janë bashkuar me bashkimin tonë për ndryshim!’- tha Basha.

Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Elbasan vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit. Pjerin Xhuvani ka mbetur i vrarë në Elbasan pasi është qëlluar me armë nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi. Paplekaj ka pranuar krimin duke thënë se ka qëlluar për vetëmbrojtje pasi u qëllua më parë nga persona që po blinin vota. 

Gazment Bardhi i cili kryeson listën në Elbasan tha nga vendi i krimit, se bëhet fjalë për një njeri që sipas tij është i shtabit elektoral të Taualant Ballës dhe se në makinën e tij kishte para dhe karta identiteti. 

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento

Komente

 • dulja: 22/04/2021 05:16

  cfare demokraci more plera si ajo e21 janarit qe vrate te pafashem legena nuke jeni pere te hardhure ne pushtet ju kujdes o populle se do pendoheni

  Përgjigju
 • Maksi: 22/04/2021 01:46

  Po ju erdhi basha apo meta ne elbasan apo vlore,,,merrini me gure e hunj,,perzejini nga qyteti,,mos i lini te hyjne ne qytet keta kriminele....

  Përgjigju
 • Sahatçiu: 22/04/2021 01:23

  Ka ardh koha të mos votohet asnjera nga 3 shja si PS-PD-LSI , vetëm probleme edhe kete vit që flitet për një panorame i mbyllen rruget drejt BE! Populli mbeti hallexhinj (populli ndershëm) ndersa disa grisin gomat e makinave mbi 100,000€ pa punuar asnje dite dhe pa ditur të lidhin dy fjale! Një fjale kam për të gjithë të korruptuarit! Ju vrafte zoti e ju dhjefsha në lek e diploma e pushtet , e keni bo ket vend me djell në një vend që nuk jetohet ! Zhungel di Albania!

  Përgjigju
 • meri: 22/04/2021 00:26

  Mos votoni PD-ne e krimit,te vrasin pa gjyq ,kan 30-vjet qe e bejne.

  Përgjigju
 • Arm: 21/04/2021 20:47

  O plera o plere,o kermat e kombit.

  Përgjigju
 • fshati: 21/04/2021 20:45

  Bashkepunimi ne krim eshte i denueshem, ndihma materiale ose psikologjike gjitheashtu. Por dobesia e shtetit te Rames i lejon kriminele te tille si Luli qe te perkrahin kriminele te tjere.

  Përgjigju
 • redi: 21/04/2021 20:12

  Per cfar babdash flet o nheri koti ?Jeni veare nhe intelektyal ,mhek ne Elbasan. Nuk keni te drejte ligjore te vrisni kur doni ju.Kerkoni lufte civile prandaj ligji te veproj pa meshire mbi fajtoret qe nxisin dhe vrasin

  Përgjigju
 • plarent: 21/04/2021 20:11

  O BASHA TI JE KRIMINEL,,,DHE KETE E TREGON C'DO DITE,,,,I KE NISUR KRIMET E TUA SE BASHKU ME SALIUN NE 21 JANAR 2011,,,KUR VRAVE 4 VETA NE BULEVARD,,,,KURSE SALIU I KA NISUR KRIMET NDAJ POPULLIT QYSH NE 1997 KUR VRAU 3000 SHQIPTARE,,....

  Përgjigju
  • Cane: 21/04/2021 22:50

   Berisha i ka nisur krimet që me dy prillin në Shkodër.Mos ja ul vjetërsinë si kriminel të lutem!×

Lajmi i fundit

John

Zv.ministri i Energjitikës për Report Tv: I siguroj qytetarët që për të paktën 3-4 vite nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë