Truss dhe Johnson hedhin poshtë akuzat për konsumin e kokainës në festat e tyre private: Janë të pavërteta!

Truss dhe Johnson hedhin poshtë akuzat për konsumin e kokainës në festat e tyre private: Janë të pavërteta!

Liz Truss dhe Boris Johnson

Ish kryeministrat britanikë, Liz Truss dhe Boris Johnson kanë hedhur poshtë akuzat e publikuara ditën e djeshme nga mediat britanike ku thuhej se gjatë festave private të organizuara nga këta të fundit, ishte konsumuar kokainë.

Truss tha se akuzat e bëra ishin të pavërteta dhe shtoi se mediat britanike nuk kishin paraqitur asnjë provë për të mbështetur pretendimet e tyre. Ndërsa Johson u shpreh i befasuar nga pretendimet e publikuara.

Dje është bërë publik lajmi se stafi i pastrimit gjatë festave private të ish kryeministrave, kishte  gjetur drogë në banjo dhe në një tavolinë në zyrat nr. 10. Thuhet se qese të vogla plastike u zbuluan pranë tavolinës në dyshemenë ngjitur me koshin, së bashku me pelena të lyera me njolla gjaku dhe të vjella.

Burimet thanë gjithashtu se kishte prova të një linje pluhuri të njollosur dhe një karte Boots Advantage të hedhur në të njëjtën tryezë. Nuk dihet se kujt i përkiste karta.

Zbulimet për atë festë, të mbajtura vetëm disa orë përpara se Mbretëresha të duhej të mbante zi e vetme në funeralin e burrit të saj për shkak të rregullave të distancimit shoqëror, shkaktuan zemërim. Ato përfshinin raporte se një valixhe me verë ishte futur me rrota në Doëning Street dhe se një luhatëse për djalin e kryeministrit ishte thyer.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • tour: 17/12/2022 23:30

    te gjitha i kemi bere por kikaine jo, :)))))))

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit