Turisti humb telefonin dhe Policia e Shtetit i ndihmon ta gjejnë e të vazhdojnë udhëtimin 

Turisti humb telefonin dhe Policia e Shtetit i ndihmon ta gjejnë e të vazhdojnë udhëtimin 

Turistët me Policinë Rrugore

Një grup turistësh humbën telefonin në mjetin me të cilin udhëtonin, në ndihmë u erdhi një punonjës policie, i cili i shoqëroi dhe ua gjeti celularin.

Turistët, nga Turqia tregojnë se ne ishin duke udhëtuar me autobuz nga Mali i zi drejt Rinasit. Por në zbritje konstatuan se njëri prej tyre nuk e kishte telefonin me vete. E kishte harruar në autobuz.

"Kërkuam ndihmë nga punonjësi i Policisë, i cili na morri menjëherë në makinë dhe me shpejtësi sikur shkonim në ndonjë operacion u nisëm për të arritur autobuzin. Edhe pse rruga kishte shumë trafik punonjësi i Policisë duke përdorur sirenat dhe shmangur mjetet në trafik na çoi në një vend, që besoj ishte stacion autobuzash. Aty filloi të kërkonte e pyeste për autobuzin dhe shoferin.

Në fillim gjetëm autobuzin, por shoferi nuk ishte. Ai u interesua dhe mesa duket dikush e njoftoi shoferin, i cili erdhi dhe ne morëm telefonin. E falenderojmë shumë punonësin e Policisë", u shpreh njëra prej turistive, duke vlerësuar ndihmën që morën nga efektivi i Policisë Rrugore të Tiranës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

E kryer/ Sylvinho hedh firmën në kontratën e re, pritet zyrtarizimi nga FSHF-ja

E kryer/ Sylvinho hedh firmën në kontratën e re, pritet zyrtarizimi nga FSHF-ja