POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Turisti kroat humbi portofolin në Sarandë, i riu shqiptar ia dërgon me postë në shtëpi (Foto)

Portofoli dhe dokumentet e humbura të kroatit

Një turist kroat ka ndarë në rrjetet sociale një ndodhi e cila me plot gojën mund të bëjë çdo shqiptar krenar.

Vlatko Horvat, një turist i cili ka kaluar pushimet në vendin tonë, thotë se pas largimit të tij nga Shqipëria, ka humbur portofolin në Sarandë.

I riu shqiptar, Alban Koka, ka gjetur portofolin dhe më pas i ka dërguar një mesazh turistit kroat ku thuhej: “E di që ia kalove shumë mirë në Sarandë por nuk ishte nevoja të lije një bakshish kaq të madh :)”.

Kroati Horvat, thotë se portofoli sëbashku me dokumentet edhe kartat e tij bankare është dërguar në shtëpinë e tij, dhe shton se Shqipëria dhe Shqiptarët janë të bukur.

“Ma dërguan portofolin me të gjitha paratë brenda dhe të gjitha kartat bankare. Shqipëria është kaq e bukur, shqiptarët janë njerëz ekstra,”-shkruan Horvat.

Postimi i turistit kroat në Facebook

Komento

Komente

 • emigranti: 12/10/2018 18:38

  bravo alban nje gest i bukur jo si kroatet qe na torturojn ne shqiptaret neper doganae tyre

  Përgjigju
 • Vlora: 09/10/2018 10:35

  Respekte Alban. Mbaresi ne jete! Xhesti yt eshte krenari per cdo Shqipëtar.

  Përgjigju
 • Kafsha: 08/10/2018 23:37

  Respekt !

  Përgjigju
 • arku: 08/10/2018 21:11

  Te lumte mor djale

  Përgjigju
 • lefter: 08/10/2018 20:00

  Bravo Alban.RESPEKTE PËR JU,POR EDHE PËR KROATIN.KROATËT JANË NGA NJERZIT MË TË MIRË NË BOTË,AQ MË TEPËR QË NE SHQIPTARËVE NA RESPEKTOJNË SHUMË.

  Përgjigju
 • Turi: 08/10/2018 18:05

  Siç ke një emër pararoj për ne Shqiptar, ashtu dhe na ngazëllave me veprën tënde. Kur do vi ajo dit të ndjejm krenari kolektive ? Alban hallall dhe me zot.

  Përgjigju
 • Robshi: 08/10/2018 17:52

  Specie në zhdukje po ka akoma NJEREZ ky vend...Respekt

  Përgjigju
 • Labi: 08/10/2018 17:45

  Populli shqiptar jan njerz shum fisnik Po ske ca ben se ka dhe na nje t shtrembur neper ta q na i kan ncir n t gjith boten

  Përgjigju