Turizmi, 70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje, shkak promovimi nga qeveria

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%.

Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo shifër është më e lartë se vitin e kaluar. Sipas tij promovimi që i është bërë Shqipërisë ka patur ndikim të madh në rritjen e prenotimeve dhe ky është një rast ku politika ka bërë një punë të mirë.

I pyetur per çmimet, kreu i operatorëve turistik pranon se kanë pësuar një rritje të lehtë që nga sezoni i kaluar. Arben Çipa bën apel ndaj bizneseve të tregojnë kujdes dhe të mos rrisin çmimet në mënyrë abuzive.

Xh.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tragjike, vdes në Shëngjin gazetari Isuf Kadriu, korrespodenti i Evropa e Lirë në Shkup

Tragjike, vdes në Shëngjin gazetari Isuf Kadriu, korrespodenti i Evropa e Lirë në Shkup