Turqi, e ëma shpëton fëmijët nga flakët duke i hedhur nga dritarja

Një ngjarje e jashtëzakonshme shprese dhe lumturie është regjistruar zonën e quajtur ndryshe si Esenler, në afërsi të stacionit ndërkombëtar të autobuzëve Bayrampaşa, në Stamboll të Turqisë. Një nënë është detyruar të hedhë nga dritarja katër fëmijët e saj, pasi apartamenti ku jetonin u përfshi nga flakët. Zjarri përfshiu banesën në katin e tretë të një ndërtese 5 katëshe.  Teksa priste ardhjen e ekipit të shpëtimit nëna hodhi fëmijën e parë nga dritarja dhe disa burra kishin hapur një batanije për t’i pritur. Raportohet se shpëtimi i tyre është bërë me sukses dhe veç dëmeve material nuk ka të lënduar

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Kuvendet e PD/ Berisha nga Tropoja: Basha po mbledh firma për 18 dhjetorin duke u premtuar poste drejtorësh e zv.ministrash në qeverinë Rama! E turpshme