Turqi, rrëzohet avioni
ushtarak asnjë i mbijetuar

Turqi, rrëzohet avioni<br />ushtarak asnjë i mbijetuar<br>
Ditën e sotme në Turqi është rrëzuar një avion ushtarak i tipit CN-235 CASA, ku si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën tre personat që ishin në avion.

Avioni është rrëzuar në Sparta, në bordin e tij ndodheshin dy pilotë dhe një teknik.

Pasi është ngritur nga komanda qëndrore e aviacionit nr.1 në qytetin Eski ka humbur kontaktet me radarin dhe menjëherë janë nisur pu nimet për kërkim shpëtimin e tij.

Në deklaratën e publikuar nga Shtabi i Pergjithshëm i  Turqëisë thuhet: “Në afërsi të rajonit të liqenit Eirdir tek rrënojat e avionit janë gjetur trupat e tre punonjësve tanë”.

Redaksia Online
A,D/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Ishin duke shkuar për në Kishën e Laçit, drejtuesja humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në përrua! Shpëtojnë mrekullisht dy të rejat

Ishin duke shkuar për në Kishën e Laçit, drejtuesja humb kontrollin e mjetit dhe përfundon në përrua! Shpëtojnë mrekullisht dy të rejat