POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të ftohtë akull! Këta janë njerëzit që s’dinë ta shprehin dashurinë

Foto ilustruese

Mos u mërzisni nëse keni ndonjë të dashur apo të afërm që u përkasin këtyre shenjave horoskopi. Ata me siguri ju duan shumë por thjesht nuk dinë si ta shprehin dashurinë. Janë të ngurtë dhe shpesh herë mund të keni menduar që janë të ftohtë akull dhe pa pikë ndjenje. Këta njerëz u përkasin shenjave të: Gaforres, Binjakëve, Bricjapit, Ujorit dhe Virgjëreshës.

Gaforrja: Ju mund të pyesni se si ka mundësi që dikush i lindur nën shenjën e Gaforres mund të duket i ftohtë kur ata janë të njohur për të qënit të dashur dhe emocional. Por pikërisht emocionet e tyre mund t'i bëjnë ato të ftohtë.

Bricjapi: Bricjapët refuzojnë të tregojnë ndjenjat e tyre, kështu që nëse munden do të tregohen indiferent ne cdo situate te jetës. Priren të mendojnë se të qenit shumë sentimentalë ose duke menduar shumë rreth të kaluarës mund të bëj që të duken të dobët dhe të dëmtojnë mënyrën se si paraqien të njerëzit e tjerë.

Ujori: Ujorëve i pëlqen të mbajnë ndjenjat e tyre nën kontroll dhe do të dëshironin që dhe të tjerët ta bënin këtë gjë. Ata as nuk e marrin mundimin të ndihmojnë dikë që ka probleme emocionale kështu që ato nuk janë personat e duhur për të patur një mbështetje në raste të tilla.

Virgjëresha: E kanë fokusimin më të madh në atë që ndodh në kokën ë tyre dhe në këtë mënyrë injorojnë shpesh herë atë që ju ndodh në zemër. Për këtë arsye ata mund te duken shumë të zgjuar për të mirën e tyre dhe indiferent ndaj të tjerëve.

Binjakët: Binjakët mund të jenë të paparashikueshëm, një moment ata janë të ngrohtë dhe mikpritës, në një moment tjetër janë të ftohë dhe jo miqësor. E vetmja gjë që mund të kenë si tipar të mirë në këtë pikpamje është se ata kurrë nuk janë plotësisht indiferentë.

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento