POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të gatuajmë me Zonjën Vjollca: Role me patëllxhanë e mish të grirë dhe Makarona me presh e pançetë

Receta e parë: Role me patëllxhanë dhe mish të grirë

Përbërësit:

3-4 patëllxhanë

500 gr mish i grirë

2 kokrra vezë

50 gr parmixhan i grirë

20 gr galetë (bukë e thatë e grirë)

400 gr domate

1 qepë e vogël

Borzilok

Kripë dhe piper i zi

Vaj ulliri

Përgatitja:

Presim patëllxhanët në feta dhe i spërkatim me pak kripë. I lyejmë me furçë me pak vaj dhe mund të vendosim në furrë ose në zgarë sa të zbuten pak. Në një tas përziejmë mishin, vezën, galetën, kripë, piper e parmixhan të grirë. Punojmë mirë brumin dhe e lëmë mënjanë.

Në një tigan vendosim vaj dhe e kaurdisim sa të zbutet pak. Shtojmë domatet e borzilokun si dhe një majë luge sheqer dhe e lëmë të ziejë për 5 minuta. Ndërkohë me ndihmën e nje luge vendosim mish të grirë në fillim të fetës së patëllxhanit dhe e mbledhim atë role.

Vendosim pak vaj dhe pak salcë domate në një tepsi dhe më pas vendosim roletë me patëllxhanë. I mbulojmë përsëri me salcë domate dhe e vendosim në furrë në temperaturë 180ºC për 25 minuta.

Role me patëllxhanë dhe mish të grirë

Receta e dytë: Makarona me presh dhe pançetë

Përbërësit:

320 gr makarona

120 gr pançetë

2 presh

1 lç erza me perime të thata

Vaj

Kripë dhe piper

Sherebel

Përgatitja:

Presim pjesën e bardhë të preshit në unaza shumë të holla dhe e vendosim  në tigan. Shtojmë pak kripë, e lëmë të zbutet, shtojmë ujë, erzat me perimet e thata dhe vendosim kapakun që të ziejë.

Në një tigan tjetër vendosim pançetën për ta thekur duke e trazuar herë pas here. Në një tenxhere kemi vendopsur që të valojë ujë, kripë dhe makaronat.

Trazojmë mirë preshin dhe nëse nuk është zbutur i shtojmë edhe pak ujë nga makaronat deri sat ë zbutet plotësisht. Më pas e kalojmë në blender, e kthejmë në pure dhe e vendosim përsëri në tigan. Duke i shtuars ërsih lëng makaronash duke i dhën trajtën e një kremi. Shtojmë në të pançetën e thekur, sherebel të copëtuar dhe kullojmë makaronat e is htojmë në tiganin me salcë preshi dhe pançetë. Më pas i shërbejmë të ngrohta.

Makarona me presh dhe pançetë

a.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento