Tërhiqet kadidati i Bindjes Demokratike në Çorovodë, Topollaj: Ndihet i terrorizuar nga njerëzit e qeverisë

Fabian Topollaj, pjestari i Bindjes Demokratike ka deklaruar se kandidati i kësaj partie në bashkinë e Çorovodës, Dejvis Hebibasi është tërhequr nga gara për zgjedhjet e 30 qershorit,  për shkak të presioneve që janë ushtruar ndaj tij.

Sipas Topollajt kërcënimet kanë ardhur nga ana e kandidatit të Partisë Socialiste në bashkinë e Skraparit. Më pas Topollaj thotë se PS po kërkon që të bëjë zgjedhje vetëm por Bindja Demokratike nuk do ta lejojë një gjë të tillë.

Deklarata e plotë:
"Sot vendosëm të ndajmë me ju një lajm shumë të keq. për procesin zgjedhorë të 30 qrshorit. Kandidati i Bindjes Demokratike në zonën e Corovodës, Dejvis Hebibasi u tërhoq nga gara pas presioneve të forta të bëra ndaj tij nga njerëzi e qeverisë. Ai ndihej i tërriorizuar dhe nuk pranoi as të bënte shpjegime. Ai u paraqit shumë i entaziusmuar në selinë e PD në Tiranë madje për një rezultat surprizë në Skrapar pas takimit me qytetarët.  Kemi dyshime të forta se pas kësaj qëndron , kandidati i PS  së bashku me deputetitn Adnor SHameti që janë ndjerë të frikësuar nga Bindja Demokratike. Hebibasi nuk pranoi të rihynte në garë edhe pas thirrjeve tona.  Rilindja  është e vendosur që ti bëjë kto zgjedhje me një kandidat të vetëm edhe ne ato zona ku ka njerëz të opozitës. Rama do të mbajë përgjegjësi për të gjitha problemet dhe për prishjen e zgjedhjeve në 30 qershor. I bëjë thirrje faktroit ndërkombëtar që të vëzhgojë procesin." është shprehur ndër të tjera Topollaj.

/d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento

Komente

 • Kasam gahinji: 18/05/2019 22:47

  Eshte e vertete qe denonte ish prokurori topallaj babai shpendit dhe spartakut.por pse u denua me pas po ne funksionin e prokurorit ne diber a e thote dot ky trapi i topallajve?thone,thone ...per lidhje me udb.larg qofte .do na zhgenjente.dhe nje histori per xhajen shpend.thone,thone se ne 1991,ne bashkepunim edhe me te tjere,hartonte lista te oficereve ne durres,ky i klasifikonte:-1.te rrezikshem per pd.2-neutrale.3-favorite te pb.dhe mbi bazen e jetyre listave u pushuan nga puna kur erdhi pd ne pushtet pas marsit te 1992 me dhjetra kuadro shume te mire.ky mall jane te tre.bythelepiresa.sa per ceshtjen skrapari ,per mua eshte ceshtje e sajuar ,pasi nuk ka arsye te ndodhe nje gje e tille.

  Përgjigju
 • Do karte me muzik: 18/05/2019 19:20

  O çuni spartak topoloqes po ti je i gjithi kallçuk o fabjan topoloqja. Po pse mor topoloqe ti tregon gjithmon pralla. Apo ti ka mësuar gjyshi ulsi topoloqja që ka qen prokuror i peshkopis e pushkatonte të rinjt që tenzonin artisjen. Mjer SHQIPRIA të gjith klyshat e enver loqes jan bër demokrat.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë