U aksidentuan me motoçikletë/ Turistët me fraktura të rënda në trup me helikopter drejt Tiranës

Foto ilustruese

SARANDË- Dy turistë kanë mbetur të plagosur në Sarandë pas dy aksidenteve të ndodhur gjatë ditës së sotme. Të plagosur kanë mbetur një turist nga Suedia dhe një turist italian të cilët janë tranportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në kryeqytet.

Turisti italian i moshës 33-vjeçare ka pësuar fraktura të tre brinjëve, një këmbë dhe një tjetër në shpatull.

Ndërsa turisti suedez i moshës 24-vjeçare ka pësuar fraktura në shpatull dhe në shtyllën kurrizore.

  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit