U dënua dhe u dëbua 2 herë, rikthehet përsëri në Britaninë e Madhe me kokteile dhe makina të shtrenjta 'skifteri' laçian

Dorian Puka

Sipas gazetës së huaj “Sunday Telegraph” një hajdut me origjinë shqiptare i cili vidhte shtëpi, pasi është dënuar dhe dëbuar dy herë nga Britania e Madhe, është rikthyer përsëri përmes rrugës ilegale.

I riu shqiptar është Dorian Puka, përmes fotove në Instagram me kokleile dhe makina të shtrenjta ka provokuar rrjetin, siç shkruan edhe gazeta.

Dorian Puka për të tretën herë ka shkelur rregullat e emigracionit dhe ligjet angeleze, si pasojë Agjencia e Kufirit anglez Border Force së bashku me policinë kanë nisur përpjekjet për kapjen e “skifterit” laçian.

Sunday Telegraph shkuan se Dorian Pula u dënua me 9 muaj burg në 2016 dhe u dëbua. Por 1 vit më pas mundi të futej ilegalisht përsëri në Angli e vijuar grabitjen e shtëpive në Londër.

Ai u arrestuar përsëri pas një dënimi 3 vjeçar në mars të 2020 dhe u depërtua nga Anglia për në Shqipëri.

Sunday Telegraph thekson se gjatë kësaj kohe në burg ai përdorte ilegalisht një celular dhe postonte foto nga burgu.

Pas dëmit në Shqipëri dhe qëndrimit më pas në disa vende si Gjermani, Belgjikë dhe Holandë “skifteri” Dorian Pula në Dhjetor 2020 mundi të futet përsëri ilegalisht në Angli duke sfiduar për te tretën herë kontrollet

Artikulli i huaj për Dorian Pukën:

 

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento

Komente

 • Vlonjatja dashnorja histerike e Lushnjërit: 17/01/2021 22:26

  Vlonjat?

  Përgjigju
 • Berat: 17/01/2021 13:27

  Çfar lajmi interesant te interesohesh Ku shkojn hajdutrit,Po hajdut raca e vesi me I keq qe mund te ket nji njeri.Kot nuk eshte dhe ajo shprehja( Çke qe iken si hajdut )do thot te ecesh me frik si minj haleje

  Përgjigju
 • MIRDITOR: 17/01/2021 12:53

  I LUMTË, DO ZOTI JA PRI MBAR. DUHET ME JETU.ËSHTË LUFT JETA

  Përgjigju
 • Lor: 17/01/2021 12:48

  Lajm qeka ky per tu dhen hahahaha

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Të ardhurat të pamjaftueshme për të përballuar jetesën’, Kryemadhi: Do të rimbursojmë 5% të vlerës së shpenzimeve!