U fut ilegalisht në Kosovë, ndalohet nga policia makina me targa serbe

U fut ilegalisht në Kosovë, ndalohet nga policia makina me targa serbe

Foto ilustruese

Një makinë me targa serbe është futur ilegalisht në Kosovë dhe ndaluar nga policia.

Shoferi i makinës ishte me origjinë nga Kosova, ndërsa pasagjeri ishte serb. Ata janë ndaluar në fshatin Uglar.

Dyshohet se ata ishin futur në territorin e Kosovës duke iu shmangur pikë kalimeve të rregullta kufitare.

SI.E./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

‘Në Librari’/ 'Burgu i shëndetit', libri që 'shpëton' jetë! 'Zgjohu kërshëri',  histori shqiptare nga Valbona Banka

‘Në Librari’/ 'Burgu i shëndetit', libri që 'shpëton' jetë! 'Zgjohu kërshëri',  histori shqiptare nga Valbona Banka