U gjendet armë zjarri tek 'Benzi' dhe municion luftarak në banesë, arrestohen dy të rinj në Tiranë (VIDEO)

TIRANË- Policia ka arrestuar dy persona, pasi u kapën me armë zjarri me vete. 

Në pranga janë vënë 30-vjeçari me iniciale K. H., për veprën penale "Armëmbajtja pa leje", si dhe 24-vjeçari me iniciale S. S., për veprat penale "Armëmbajtja pa leje” dhe “Moskallëzimi i krimit”.

Tek “Rrethrrotullimi i Farkës” u bë ndalimi i mjetit tip “Benz” që drejtohej nga 24-vjeçari dhe kishte pasagjer 30-vjeçarin. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tyre, në çantën e dorës të 30-vjeçarit u gjet një armë pistoletë dhe fishekë luftarak.

Pas kontrollit në banesën e 24-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan edhe një sasi municioni luftarak.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento

Komente

 • Sami: 25/09/2020 10:13

  Gjynaf edhe keto qunat te merret masa arrest shtepiak siç vepruan me ate buqen.

  Përgjigju
  • Agjenti: 25/09/2020 12:11

   Hahahaha po pra fiks. Edhe kta e kishin harruar ne cante×

Lajmi i fundit

John

Elita e artit shqiptar shpreh ngushëllimet për shuarjen e Avni Mulës