U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari në Gjirokastër

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari në Gjirokastër

Momenti i shoqërimit në komisariat

Një 31-vjecar i identifikuar si Kristofor Qerimi është arrestuar nga policia e Gjirokastrës.

Ai u kap në flagrancë në vendin e quajtur “Kthesa e Jorgucatit", Gjirokastër, duke transportuar kundrejt fitimit, me automjet, 6 emigrantë nga vendet MENA, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe 1 aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Biden dhe Macron njoftojnë datën e Konferencës ndërkombëtare të paqes

Biden dhe Macron njoftojnë datën e Konferencës ndërkombëtare të paqes