U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga 39-vjeçari në Pogradec

Një 39-vjeçar nga Pogradeci është arrestuar pasi u kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm me një makinë të llojit "Audi A3".

Mësohet se 39-vjeçari me iniciale A.A i kishte premtuar emigrantëve se do t’i siguronte kalimin drejt vendeve të BE-së, duke i marrë nga 120 euro.

I arrestuari akuzohet për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve".

Po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes si dhe identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë aktivitet kriminal.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprën penale.

S.C/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili

Italia dënon me 12 vjet burg Dorian Petokun, mik i “Diabolik”-ut! Kush është shqiptari që sillte tonelata kokaine nga Brazili