U kap me snajper e shotgun në portin e Durrësit, dëshmia e 53-vjeçarit nga Kosova: Jam i apasionuar pas koleksionimit të armëve

Selman Lajçi, 53-vjeçari nga Kosova i arrestuar në portin e Durrësit me disa armë, ka dëshmuar para efektivëve të policisë se është i apasionuar pas koleksionimit dhe përdorimit për gjueti të armëve të zjarrit.

Lajçi, i cili jetonte në Durrës u arrestua të mërkurën në mbrëmje teksa zbriti nga trageti i linjës Ankona -Durrës dhe u vu nën akuzë për trafikim të armëve të zjarrit.

“Jam shumë i dhënë pas qitjes me armë zjarri dhe pas gjuetisë”, ka deklaruar 53-vjeçari para hetuesve, ndërsa ka paraqitur disa dokumente në gjuhën gjermane që sipas tij vërtetojnë blerjet e këtyre armëve.

Policia dhe prokuroria po punojnë për përkthimin e dokumenteve si dhe do të kërkojnë nga autoritetet zvicerane të dhëna lidhur me Lajçin, thanë burimet.

Në makinën Land Rover me targa zvicerane u gjetën të fshehura nëpër dyer shotgun, snajper e pistoletë, pushkë si dhe 1367 fishekë luftarak e 800 fishekë për armë gjahu.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 10/12/2022 00:31

  Kaq //i apasionuar// qenka ky sa i ka fshehur brenda dyerve!! Trego me mire sa do t'i shitje ne Shqiperi dhe kujt.

  Përgjigju
 • aleksadros: 09/12/2022 15:30

  pse si do thote do vrisja filanin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Scholz paralajmëron Von der Leyen të mos punojë me ekstremistët e krahut të djathtë

Scholz paralajmëron Von der Leyen të mos punojë me ekstremistët e krahut të djathtë