U kapën me 18 mijë euro dhe kanabis në makinë, arrestohen 3 persona në Tepelenë (Emrat)

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Tepelenës pasi dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike. Gjatë arrestimit, u kapën me një sasi të madhe parash, 18,520 euro të sekuestruara në cilësinë e provës materiale.

Nga operacioni i koduar ‘Transporter 3’, u arrestuan Fatjon Dule, Perikli Naci dhe Vaso Mëkshi, të tre banues në Sarandë. 

Në hyrje të qytetit të Tepelenës, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me drejtues Vaso Mëkshin dhe pasagjerë Dulen dhe Nacin. Në makinë u gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, një armë e ftohtë (thikë), 8390 euro dhe 8 aparate celulare. 

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj Perikli Nacit, u gjet një sasi tjetër lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, ndërsa gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj Fatjon Dules, u gjetën 2140 euro.

Gjithashtu, nga kontrolli i ushtruar në banesën e Vaso Mëkshit u gjetën 7990 euro.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan në total 18 520 euro, arma e ftohtë, lënda narkotike, 8 aparate celulare dhe automjeti.  Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

A.M./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve