U kapën me heroinë e kokainë 2 mln paund, katër shqiptarë dënohen me 67 vite burg

Valjet Pepaj dhe Edi Vyzaj

BRITANI-Katër shqiptarë janë dënuar me 67 vite burg, pasi iu sekuestruan 50 kg heroinë dhe kokainë me vlerë 2 milionë paund të destinuara për tregun vendas. Hetimet për bandën shqiptare filluan në janar të vitit 2017, ndërsa në muajt në vijim në shkurt, mars dhe prill të vitit të kaluar Valjet Pepaj dhe Edi Vyzaj nga Shqipëria dhe Gafur Salih e Bastri Nuhi shqiptarë nga Maqedonia janë arrestuar dhe sot janë dënuar. Autoritetet britanike deklarojnë se droga me vlerë prej më shumë se 2 milionë paund është hequr nga rrugët e Londrës.

Të dënuarit
Valjet Pepaj 28 vjeç nga Shqipëria u dënua me 27 vite burg
Edi Vyzaj 30 vjeç nga Shqipëria u dënua me 18 vite burg
Gafur Salih 47 vjeç nga Maqedonia u dënua me 22 vite burg
Bastri Nuhi 39 vjeç nga Maqedonia u dënua me 31 muaj burgim

E njënjta gjykatë në fund të vitit të kaluar dënoi edhe anëtarët e tjerë të kësaj bande.
Rezart Pepaj 25 vjeçar nga Shqipëria u dënua me 7 vite burg në 2017
Yassir Thamer 32 vjeç nga Iraku u dënua me 6 vite burg në 2017
Lajdon Vengo 29 vjeç nga Shqipëria u dënua me 7 vite burg në 2017


                               Valjet Pepaj


                                Rezart Pepaj


                                   Edi Vyzaj


                                     Bastri Nuhi


                          Gafur SalihKokaina e sekuestruar

 • Sondazhi i ditës:

  A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

 • Naho: 23/11/2019 01:05

  O Leon ti qenke me ti q... ata rop po shiko punt tuaja o klysh

  Përgjigju
 • bledi: 12/04/2018 05:46

  shume pasken mar..... por ne UK ne cofte se me te bardhe mer 6 vjet me te njejten sasi me te kuqe mer 10 kshu qe e kuqja i ka gropos ... gjynah sepse qy nga pastrusia, kamarjeri, punonjes, drejtor, deri tek presidenti nga cdo vend te botes vjedhin edhe pin. i pari me 28 do e sjellin kur te bej 15 vjet ose 13.

  Përgjigju
 • Gesti: 11/04/2018 23:29

  Oo leon o rob negativ,po burgu osht fakeqsi mor pis, ngadoqofshin jane bira nonash. Ti meqe sje i zoti me bo dicka per veten tate, qe mos tngelesh pa lek nfund mujit, ske pse me bo filozofi ktu. Karagjoz injorant. Ti j blete shterpe frikacak

  Përgjigju
 • Leon: 11/04/2018 20:52

  Nje plak i motshem pyeti nje hajdut.Di te vjedhesh po i tha ai po te fshehesh di jo i tha ai epo nuk di ta besh hajdutin ia ktheu plaku nderro zanat.Edhe pune e ketyre “kuksianeve angles”punojne me droge nje vit dhe kalojne tere jeten ne burg ndersa shtepite mbeten po kasolle.!Shume keq po degradohet brezi i ri i shqiptareve u ka ngordhur fare nervi punes vec te vjedhin si debila dhe punojne me droge e bien tere brenda.Nuk bejne te gjitha bletet mjalt o shoku disa jane dhe shterp ne jemi nga ato bletet shterp per fat te keq

  Përgjigju
  • Zeni: 11/04/2018 23:07

   ...e di ti se jane kuksiane ???

  • Lona: 11/04/2018 22:05

   Shiko o njeri punën tënde ë jetën tënde më mirë ,nuk janë Kuksian jo ,por kujdes veten ë femit ë familjen që ke së sot këto nesër ti ku i dihet jetës asnjë her nuk i dihet !

 • Leon: 11/04/2018 20:52

  Nje plak i motshem pyeti nje hajdut.Di te vjedhesh po i tha ai po te fshehesh di jo i tha ai epo nuk di ta besh hajdutin ia ktheu plaku nderro zanat.Edhe pune e ketyre “kuksianeve angles”punojne me droge nje vit dhe kalojne tere jeten ne burg ndersa shtepite mbeten po kasolle.!Shume keq po degradohet brezi i ri i shqiptareve u ka ngordhur fare nervi punes vec te vjedhin si debila dhe punojne me droge e bien tere brenda.Nuk bejne te gjitha bletet mjalt o shoku disa jane dhe shterp ne jemi nga ato bletet shterp per fat te keq

  Përgjigju
  • Aldoo: 12/04/2018 10:12

   Ti Po je burr zoje. Po ty duhet me te cu mu kalb mrena te gjith djem nanash jan se si ka ba bagtia Po si ke zemren ta cofte zoti ... as armikun mos e pashim ktu ishalla lirim te shpejt

  • Shkodrani: 11/04/2018 22:59

   Qa flet ma shok po jan djem nanash e jan shkodran e ska lidhje hajdutash se gjakun ton po han shteti jon ne po kalbna neper burxhe e per i jet mat mir e ti tregon pralla rri qyr punt tuja mir pot thot aja vajza ma nelt

  • Tani: 11/04/2018 22:53

   Terheqshin kemben cvare ishalla Race e keqe×

Lajmi i fundit

John

Bulqizë, përplasi për vdekje me makinë 10-vjeçaren në trotuar, arrestohet 32-vjeçari! Policia: Ishte i dehur