U kapën në flagrancë duke vënë baste sportive nga celulari, arrestohen 2 shtetas

U kapën në flagrancë duke vënë baste sportive nga celulari, arrestohen 2 shtetas

Foto ilustruese

Sektori i Krimit Ekonomik në  Durrës arrestoi dy të rinjtë Në Durrës, Armando Pasha dhe Serxhio Mustafa, sepse i kapi në flagrancë duke vendosur baste sportive nëpërmjet celularëve.  Serxhio Mustafa,26 vjeç është  edhe pronari i lokalit ku u kap në flagrancë duke vendosur  bastet spotive.I arrestuari tjetër është 31 vjeçari Armando Pasha,të cilit iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale , celulari me të cilat vendoste bastet. Të dy të rinjtë janë banues në Durrës.

Specialistët për Krimin Ekonomik kanë bërë të mundur arrestimin e dy të rinjve në kuadër të opëracionit të quajtur "Fati i lojerave", i krijuar prej kohësh për të evedintuar rastet e organizmit të basteve sportive. Policia ka sekuestruar celularin për provë materiale dhe ka kaluar çështjen në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Rusia pretendon se ka marrë nën kontroll edhe një vendbanim ukrainas

Rusia pretendon se ka marrë nën kontroll edhe një vendbanim ukrainas