U kapën në Vjosë, vijojnë në reanimacion 4 sirianët e djegur

1610271111_siriane.jpg

4 sirianët të cilët pësuan djegia nga benzina në gomone gjatë tentativës për të ikur në Itali nga Vlora vijon të jetë e njëjtë. Ata ndodhen ende të shtruar në Repartin e Terapisë Intensive në Spitalin e Djegieve Plastike në QSUT.

Katër pacientët, dy prej të cilëve janë fëmijë, janë jashtë rrezikut për jetën, megjithatë janë në kujdesje të vazhdueshme, për shkak të ndonjë komplikacioni të mundshëm.

Ata kanë pësuar djegie të rëndë. Në gjendje më të mirë gjenden tetë pacientët e tjerë që kanë pësuar djegie të mesme dhe të lehtë. Pacientët sirianë pritet të qëndrojnë në spital deri në përmirësim, për t’u zhvendosur më pas në Durrës.


Lajmi kryesor:

Pamjet nga hoteli ku strehoheshin sirianët në Tiranë, kapen dhe 9 klandestinë të tjerë gjatë arrestimit të pronarit të saj


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Faktet/Lufta e PD-së dhe e gjyqtarëve KÇK për sabotimin e ligjit të Vetingut, roli i Berishës, Gaz Bardhit dhe oferta e Bashës për pazar, vija e kuqe nga SHBA-BE