Kandidati për deputet i PD-së përplaset fizikisht me biznesmenin! Gjergj Luca: Politikan rrugaç, më vodhi telefonin! Boçi: Këto janë plehrat e Ramës! Policia shoqëron 3 dëshmitarë

Një përplasje ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan midis biznesmenit Gjergj Luca dhe kandidatit për deputet në Elbasan me Partinë Demokratike Luçiano Boçit. Mësohet se përplasja ka ndodhur në një lokal në Labinot, ku Boçi po zhvillonte një takim me disa banorët të zonës.

Sipas biznesmenit Gjergj Luca kandidati për deputet i PD-së në Elbasan e ka provokuar, teksa ai ka qenë duke pirë kafe në një lokal të zonës. Luca tha se ky është rasti i parë për të që ndeshet me një politikan rrugaç dhe prandaj është paraqitur edhe në polici.

'Politikan që sillen si rrugaç nuk jam mësuar të njoh, rasti i parë të një politikani që sillet si rrugaç. Isha duke u futur që të pija një kafe, ky ishte vetë i dytë vetë i tretë mos gaboj, filloi duke më sharë, iu ktheva duke i thënë ça ke, pse më ngacmon, donte më çdo kusht të më ngacmonte. Luçiano ka tentuar disa herë, nxori në rrugë njerëzit duke thënë se kam bërë shkollën dyqan peshku dhe herën tjetër nxorri komshinjtë e mi më erdhën te dera, nuk i kam thënë kurrë asgjë duke menduar se e bën për politik, më provokoi , shau dhe me ato fjalë, ai ishte duke folur me një njeri, unë po hyja të pija kafe'- tha Luca

Ndërkohë Luçiano Boçi ka bërë një referim në prokurorinë e Elbasanit pas përplasjes me biznesemenin Gjergj Luca. Boçi tha para gazetarëve se ai po dilte nga një takim politik, kur Luca sipas tij i është afruar dhe e ka sulmuar me fjalë dhe më pas i është afruar dhe ka tentuar që ta godasë.  Sipas Boçit ky është një agresion politik dhe se përgjigjen do ta marrë me datën 25 prill.

‘Këto janë plerat e Ramës. Agresion me motive politike, të majtët janë në panik, të frikësuar nga humbja. Përdorin mjeke anti-politike, Rama të gjejë një mënyrë tjetër. Po dilja nga një takim dhe miqësor dhe politike për të diskutuar me banorët për problemet e zonës. Në dalje ky zotëri vjen dhe agreson me fjalë dhe më pas afrohet dhe tenton goditjen dhe pastaj agravon situatën deri në kërcënime për jetën. Janë kaq shumë në panik të majtët kaq të frikësuar nga humbja saqë përdorin mjetet të tilla antipoltike. Do i këshilloja që Rama plerat e tij, duhet të gjej një mënyrë tjetër për të kanalizuar frikën për humbjen e madhe që e pret. Përgjigjen e kanë marrë sot dhe do ta marrin edhe nesër edhe më 25 prill. Me datën 25 prill i zbresim nga froni i banditëve. Unë kam bërë hapat e parë ligjor për ta denoncuar. Prokuroria duhet të filloj hapat e tjerë.- tha Boçi.

Luca hedh poshtë pretendimet e kadidatit për deputet të PD-së, dhe madje shton se ai është i dhunuari nga kjo ngjarje duke shtuar se Luciano Boçi i ka grabitur edhe telefonin dhe se shpreson që ngjarja të zbardhet sa më shpejt.

Dhe e di kush është më e bukura se më ka grabitur edhe telefonin, më ka rënë telefoni në tokë dhe ma ka marrë. Edhe kamarieri dhe 2 njerëz që kanë qenë aty e kanë parë që e ka marrë dhe ka ikur me celular. Uroj që kjo të zbardhet, do të dalin kamerat e Karburantit. Ky është rrugaç dhe grabitës pasi më ka marrë edhe telefonin. Unë jam i dhunuari dhe ju e shihni. Kam shenjat.'- tha Luca.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:59
Përplasja mes Luçiano Boçit dhe Gjergj Lucës, shoqërohen në polici tre dëshmitarë në Elbasan

1616079208_LUCABOCI.jpg

Burime nga Policia e Elbasanit bëjnë me dije se janë shoqëruar disa persona të cilët kanë qenë dëshmitar në përplasjen mes kandidatit për deputet të PD-së në Elbasan, Luçiano Boçit dhe biznesmenit Gjergj Lucës. Personat po merren në pyetje në lidhje me ngjarjen e ndodhur.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • BENI: 19/03/2021 18:26

  ARRESTONI KETE PLEHREN BOCI,,,AI ESHTE AGRESORI...

  Përgjigju
 • Beni: 18/03/2021 21:07

  Lucen e njofin te gjithe qe nuk eshte njeri konfliktual.njofin dhe lucianon qe eshte kokra e legenit dhe rrugacit

  Përgjigju
 • roni: 18/03/2021 20:28

  Homoseksuali Boci kerkon qe duke perkrahu kriminelet te prish zgjedhjet.

  Përgjigju
 • Pelioni: 18/03/2021 18:25

  Ky Luciano,në rastin konkret ka fyer e dhunuar punën jo Gjergj Lucen,pasi Gjergjit ky Lucjana i ha atë që sthuet,pasi Gjergji ka aleat punën dhe vetëm punën,ndërsa Lucjana pd-ja as më shumë e as më pak është veçse një gore rrugësh ,mjerë pd-ja për lucjanen që fillimisht Lulushi e la prapa listë si Lipe Shtogu,kujdes Lucjana po kruen sumen me gjethe fiku,Luca si puna jote bën nga një çdo ditë në mëngjes.

  Përgjigju
 • per erin: 18/03/2021 18:10

  ti ero je msu me honger e me lepi mutin e politikaneve, se edhe ti kokrra e loqes qeke. Po me thuj ti si i mencem qe te rre menja se je njoni do vij ne pushtet, kush osht e keqja me e vogel? kujt tja japim pushtetin? nuk u ngope me pd e lsi akoma?

  Përgjigju
 • Tan tirona: 18/03/2021 17:40

  E mer LUC ,mos e le me ra ra posht emri jot ,se je cun TIRONE

  Përgjigju
  • Sid: 18/03/2021 20:02

   Është nga dukagjini mor shok

 • Hajdutat: 18/03/2021 17:23

  Po jan mesu kta me vjedh o Gjergj, se sa here kan ikur nga pushteti edhe tapetat ne presidenc vodhen. Mos te flasim per gropat ne buxhet nga 600 milion euro qe kan hap. Mbase po i vjen fundi te shpetoj Sqiperia nga keta hajduta ordiner.

  Përgjigju
 • Lind: 18/03/2021 17:21

  Kjo gjoja partia e horrave dhe e maskarenjve qe ka mbledhur te gjithe qente e Shqiperise, pd-ja dhe te tjerat rreth saj, DUHET te nxirren jashte ligjit sa me shpejt, si organizata gangsterre dhe mafioze e terroriste! pd + lsi = hale...

  Përgjigju
 • I madhi Ndrek Luca: 18/03/2021 17:18

  E kam per ate me emrin luan qe ka komentu posht. Po per ca esht bo problem Gjergji o kokrra e injorantit? Apo ashtu nigjo te kafe zhuli ku shko edhe mendon se jan te verteta. Po shpresojm qe ne prill te tregojme qe jemi popull i zgjuar edhe te mos morin asgjo kriminelet e pd bashk me hajdutat e lsi.

  Përgjigju
  • Miri: 18/03/2021 17:49

   Po nuk e shau nga gruaja ai luani mos kij merak i tha shif punet e tua po do dalin kokpalare qe paguhen nga lluca edhe do behen sikur jan prekur shume.

  • Eri: 18/03/2021 17:46

   Edhe ti turi derr si ai qeke.ngelet tu lepi m.tin e partive ter jeten.ik o zdroms bashke me ps pd lsi e m.t e li.

 • populli: 18/03/2021 17:02

  Edi Rama qendro dhe 4 vjet beje per ato qytetare qe kane mbetur

  Përgjigju
 • O plere Luciano: 18/03/2021 16:53

  Ti je fytyra e qelbur qe felliq Elbasanin nje rrugac ordiner.

  Përgjigju
 • dulja: 18/03/2021 16:38

  keta jane karagjozet e pds ,po aju besohet shqiperia ketyre me 25 prill mo populle

  Përgjigju
 • tosi: 18/03/2021 16:32

  Ky hunderri i Elbasanit Luciano Boci eshte shoku i ngushte i Elmaz Hamutit ( harunit) kryetarit td pd Gramsh nje vaganond dhe rrugac qe fyeu rende policet e shtetit kur e ndaluan ne rruge te rrumlluar , tape ne gjendje te mjeruar. Doni me per Lucianon , ne Elbasan nuk ka nje shok , njeri i urryer, shpifes i lindur. E ben kopilin ta le tek dera si rasti i sotem. Fyeu Lucen rende dhe pastaj e akuzon per fyerje, tip rrugaci,

  Përgjigju
 • LORA: 18/03/2021 16:28

  Me vjen keq qe nje fisnik si zoti Gj.Luca ka rene sot ne kurthin e babaleve. Por duket qarte se edhe sherrnajen ne Elbasan,diten e 14 marsit,e paska organizuar babale boci. Duket e qarte qe stisja ,organizimi ,ngasja e sherrit do te jete flamur ne kete fushaten e babaleve te vet-djegun.Derisa te sikterisen nga vullneti i Sovranit.

  Përgjigju
 • Peshku: 18/03/2021 16:28

  Për qill e për dhe’ ktu ka tradhti burra - i madhi Ndrek Luca. Ky Gjergji, është njeri serioz më duket..

  Përgjigju
  • Luani: 18/03/2021 16:43

   Ky Luca eshte lluc nga te gjitha anet. Ngeli duke u ber protagonist negativ her me politiken e her me banoret e zones.Ik o Luca shiko bizneein qe ke se shume te ka hip vetja ne qef.×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë