Sherri për parakalimin e makinave, 38-vjeçari qëllon me plumba të riun në Elbasan

Arben Bekteshi, 30-vjeç i ka shpëtuar breshërisë së plumbave mbrëmjen e sotme në Elbasan. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Skënderbeg’, ku për shkak të një konflikti të ndodhur disa ditë më parë mes Arben Bekteshit dhe Ermal Matishit, ky i fundit ka qëlluar me armë zjarri ndaj 30-vjeçarit.

38-vjeçari, banues në Elbasan, ka qëlluar 7 herë me armë zjarri pistoletë në drejtim të Arben Bekteshit, teksa po qarkullonte me makinën e tij. Konflikti mes dy të rinjëve e ka zanifillën 3 javë më parë për shkak të një parakalimi me makinë, ku kanë patur një konfrontim fizik me njëri tjetrin.

Policia është venë në ndjekje të autorit, i cili ka hedhur armën e zjarrit gjatë ndjekjes nga efektivët dhe ka mundur të largohet.

Forca të shumta të Policisë Elbasan, “Shqiponjat” dhe forca operacionale të DVP Elbasan kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për të.

1655492754_elbsan.jpg

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Artan: 18/06/2022 14:23

  Si ka mundesi qe ka kaq shume arme ne qarkullim ne shqiperi?

  Përgjigju
  • Andi: 21/06/2022 19:07

   Ti je idiot apo bën vetë? Po 97 ca te duket ty, feste ditëlindje me fishekzjarre?

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Gjergji dhe Vokshi dorëzojnë kërkesë për ngritjen e një Komisioni Hetimor për 4 kontratat koncensionare të shëndetësisë: Janë paguar 60 mln euro

Gjergji dhe Vokshi dorëzojnë kërkesë për ngritjen e një Komisioni Hetimor për 4 kontratat koncensionare të shëndetësisë: Janë paguar 60 mln euro