U la në burg për abuzimin me tenderat, zyrtarja e bashkisë së Bulqizës mohon akuzat: U dorëhoqa nga posti i nënkryetares, nuk përballoja volumin e punës

U la në burg për abuzimin me tenderat, zyrtarja e bashkisë së Bulqizës mohon akuzat: U dorëhoqa nga posti i nënkryetares, nuk përballoja volumin e punës

1678966051_page.jpg

Enkeleda Lleshi, një prej zyrtareve të arrestuara nga bashkinë e Bulqizës për abuzimin me tenderin për ujësjellësin, në dëshminë e saj është shprehur se nuk ishte më nënkryetare e bashkisë.

Mësohet se Lleshi është shprehur se ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetares për shkak të volumit të lartë të punës dhe aktualisht punonte në një drejtori të këtij institucioni.

“Kam zbatuar ligjin, nuk kam shkelur asnjëherë detyrën. Kam dhënë dorëheqjen nga nënkryetare dhe punoj në një drejtori në bashki. Nuk e përballoja dot volumin e madh të punës”, tha Lleshi.


Lajmi kryesor:

Shkelja me tenderin 322 mln leke, në burg kryebashkiaku i Bulqizës dhe 9 të tjerë! U përgjua në biseda me mikun biznesmen! SPAK harroi të arrestojë njerin prej të akuzuarve


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Tentoi të vrasë të riun me thikë, arrestohet 34-vjeçari në Kukës

Tentoi të vrasë të riun me thikë, arrestohet 34-vjeçari në Kukës