U ndoqën 'këmba-këmbës' nga policia italiane, arrestohen 2 shqiptarë! Mbanin në banesë 4 kg kokainë dhe 20 mijë euro cash

U ndoqën 'këmba-këmbës' nga policia italiane, arrestohen 2 shqiptarë! Mbanin në banesë 4 kg kokainë dhe 20 mijë euro cash

Foto ilustruese

Dy persona me origjinë shqiptare, 22 dhe 28 vjeç, janë arrestuar nga policia italiane, të cilët mbanin në një banesë 4 kg kokainë, 1.5 kg marijuanë dhe 20 mijë euro cash.

Ata prej disa ditësh ishin në fokusin e Agjentëve të Skuadrës Fluturuese, një seksion kundër krimit të përhapur, pas një denoncimi për një vajtje-ardhje të çuditshme në një apartament në via Della Pietra.

Mëngjesin e djeshëm (30 Janar), policët vunë re se një djalë i ri po dilte nga banesa e raportuar dhe pasi hipi në autobus, shkoi në Via Emilia Ponente, raportojnë mediat italiane.

Punonjësit e tjerë pranë shtëpisë kanë vërejtur një tjetër të ri shqiptar që ka mbërritur rreth orës 14:00 me orën lokale, i cili ka hyrë në shtëpinë e raportuar, pak pasi është larguar në mënyrë të dyshimtë dhe ka hipur në një makinë.

Hetuesit vendosën të vazhdojnë me kontrollin e të dyshuarit të ri, por ai goditi dy operatorë të Skuadrës Fluturuese me makinën e tij dhe u largua.

Rezultati ishte një ndjekje e cila zgjati disa kilometra drejt San Lazzaro deri në daljen 5 të unazës, ku makina u bllokua. Gjatë ndjekjes drejtuesi i makinës ka hedhur qafe një tufë çelësash dhe lëndë narkotike.

Në të njëjtën kohë, grupi tjetër policor ka qëndruar pranë shtëpisë ku pak më pas ka mbërritur djali i ri i cili ishte vënë re duke dalë nga shtëpia dhe duke marrë autobusin në mëngjes dhe i është bërë kontroll i menjëhershëm dhe kontroll brenda banesës.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit