U përfshi në trafikun e drogës për të shlyer borxhet, dënohet me 28 muaj burg 25-vjeçari shqiptar në Britani! Iu gjetën para dhe thasë me kokainë (EMRI)

U përfshi në trafikun e drogës për të shlyer borxhet, dënohet me 28 muaj burg 25-vjeçari shqiptar në Britani! Iu gjetën para dhe thasë me kokainë (EMRI)

Erion Hoxha

BRITANI E MADHE- 28 muaj heqje lirie është dënimi që do të marrë shqiptari Erion Hoxha 25 vjeç, i cili u përfshi në trafikun e drogës për të shlyer disa borxhe në Mbretërinë e Bashkuar.

25-vjeçari Erion Hoxha, kishte hyrë ilegalisht në Britani dhe ishte bërë pjesë organizatave që transportonin drogë, për të shlyer borxhin që kishte ndaj trafikantëve që e sollën në Mbretërinë e Bashkuar.

Ai u kap para një muaj teksa po ngiste një Audi të pasiguruar në Ipswich për kontroll. Hoxha u tha oficerëve se kishin kapur njeriun e gabuar dhe u ndalua fizikisht pasi nuk pranoi të vihej në pranga, madje ka sulmuar një oficer policie duke e vrarë në dorë.

Hoxhës iu gjetën nëntëmbëdhjetë thasë me kokainë, një patentë drejtimi greke, një telefon celular dhe 285 paund para të gatshme në mjet. Ndërsa në banesë u zbuluan u gjetën 19 thasë të tjerë me kokainë në një dhomë gjumi. Kur telefoni i tij u analizua nga ekspertët, u zbulua se përmbante mesazhe që tregonin përfshirjen e tij në furnizimin me kokainë duke përdorur metodën e dërgimit me kod postar. Mesazhet në telefon tregonin se një ditë para arrestimit të Hoxhës, 26 klientëve u ishin dorëzuar 39 thasë me kokainë me një vlerë totale prej 1530 £.

Hoxha, nga Beech Road, Ipswich, pranoi se kishte poseduar kokainë me qëllim furnizimi, posedim të një dokumenti identiteti me qëllim të pahijshëm, sulm ndaj një punonjësi të urgjencës dhe posedim të pasurisë kriminale, përkatësisht 285 £ para të gatshme.

Duke e dënuar atë, gjykatësi Nicola Talbot-Hadley tha se ai ishte sjellë në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë të paligjshme dhe si rezultat ai nuk mund të punonte ligjërisht dhe nuk kishte mundësi për fondet publike.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Më ka harruar', takimi prekës i Oltës me djalin brenda shtëpisë së BBV

'Më ka harruar', takimi prekës i Oltës me djalin brenda shtëpisë së BBV