U përplasën fizikisht, njërit prej tyre i ra pistoleta! Arrestohen dy persona në Tiranë, nën hetim babai i 32 vjeçarit që fshehu armën (EMRAT)

U përplasën fizikisht, njërit prej tyre i ra pistoleta! Arrestohen dy persona në Tiranë, nën hetim babai i 32 vjeçarit që fshehu armën (EMRAT)

Arma e sekuestruar

Tiranë- Policia ka ndërhyrë në fshatin Pezë të Helmës për të ndaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti ku janë përfshirë dy persona të cilët janë arrestuar pas ngjarjes. Në pranga kanë rënë Noldi Shima,, 40 vjeç, Eris Bulku 32 vjeç si dhe është vënë nën hetim babai i tij Ibrahim Bulku, 60 vjeç.

Mësohet se pas një konflikti fizik mes Eris Bulkut dhe Noldi Shimas këtij të fundit i ka rënë në tokë arma e zjarrit që e kishte pa leje. Armën e ka marrë Ibrahim Bulku 62 vjeç, i cili ka zgjedhur ta fshehë për të shmangur përgjegjësitë ligjore për Noldi Shimën. 

Policia ka sekuestruar armën e zjarrit pistoletë dhe  2 krehra me municion luftarak.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ I vuri flakën banesës së ish-vjehrrit të motrës, në pranga 18-vjeçari! Shpallet në kërkim vëllai i tij

VIDEO/ I vuri flakën banesës së ish-vjehrrit të motrës, në pranga 18-vjeçari! Shpallet në kërkim vëllai i tij