U premtuan kalimin e kufirit drejt Kosovës 36 sirianëve, arrestohen dy persona në Morinë

Foto ilustruese

KUKËS- Policia ka vënë në pranga dy të rinj, pasi po transportonin në mënyrë të paligjshme 36 emigrantë.
Në pranga u vunë 33-vjeçari me iniciale E. P. dhe 22-vjeçari me iniciale M. D., të dy banues në Tiranë.
Të rinjtë u kapën në afërsi të Pikës Kufitare të Morinës, me automjetin fugon tip "Sprinter", me të cilin po transportonin 36 shtetas sirianë.

Të dy do t’i ndihmonin shtetasit sirianë, kundrejt fitimit, që të kalonin kufirin në drejtim të Kosovës, në mënyrë të paligjshme.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve".

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Peleshi në Gjorm të Selenicës: Ka ende banorë në fshat, duhet evakuim urgjent! Të shmangim më të keqen