U shty nga moti i keq, festohet Dita e Verës në Gjirokastër

Është festuar sot në Gjirokastër dita e Verës. Të shumta ishin  aktivitet që u organizuan për pjesëmarrësit dhe sidomos për fëmijët. Kryebashkiakja Zamira Rami tha se të detyruar nga moti i keq Ditën e Verës u vendos të festohej sëbashku me festën e Novruzit.

Gjirokastra festoi sot Ditën e Verës në pikën turistike të Viroit. Të shumta ishin  aktivitet që u organizuan për pjesëmarrësit dhe sidomos për fëmijët. Në hyrje të Viroit të prisnin vogëlushët me kurora me luledele si për të konfirmuar se tashmë dimrin e lamë pas. Kryebashkiakja Zamira Rami tha se të detyruar nga moti i keq Ditën e Verës u vendos të festohej sëbashku me festën e Novruzit.

Një nga  aktivitetet që tërhoqi më tepër vëmendjen e pjesmarrësve të cilët ishin nga të gjitha anët ishte gara e peshkimit.

Festimet për ditën e verës u finalizuan me koncertin që e madh ku performuan këngëtarët më të mirë të momentit ,  Redon Makashi, Aleksandër Gjoka dhe Elton Deda.

a.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento