U takuan për t'u sqaruar, shqiptari qëllon me thikë pronarin e një lokali në Itali

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Corso Giulio Cesare të Italisë. Sipas mediave italiane shqipatri u konfliktua me pronarin e një bari në këtë zonë dhe më pas sherri me tyre përfundoi me përdorimin e armëve të ftohta.

32-vjeçari në nerva e sipër ka qëlluar pronarin e barit një herë në kraharor dhe një herë në shpatull. Pronari i barit u dërgua me urgjencë në spital, ndërsa shqiptari u shpall në kërkim nga autoritetet italiane, por u arrestua pak orë më vonë.

Debati  mes të plagosurit dhe shqiptarit ka nisur që më 4 Prill, pasi raportohet se  shqiptari është konfliktuar me shokun e pronarit të barit dhe më pas ka nisur sherri ku nuk kanë munguar dhe dëmet në lokal. Ndërsa sot pronari i barit është takuar për tu sqaruar, por konflikti përfundoi keq.

Gjatë një kontrolli të ushtuar në banesën ku shqiptari jetonte me vëllain e tij, policia gjeti më shumë se 13 objekte të çmuara të cilat rezultuan se ishin të vjedhura. Gjithashtu në banesë u gjetën dhe 2800 Euro, ku dyshohet se janë përfituar nga vjedhjet që janë kryer nga shqiptari, raportojnë mediat italiane.

E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Bregu: 21/04/2019 18:13

    Garipat ti japin sapunin

    Përgjigju
  • Emigranti: 20/04/2019 21:45

    Vafsh në P satëme Idiot, tani ha burg 10 vjet a më shumë.

    Përgjigju