U thirr nga SPAK, Bardhi kërkon të pyetet një ditë tjetër, nga datat 14-23 maj ndodhet në Berlin dhe Londër

U thirr nga SPAK, Bardhi kërkon të pyetet një ditë tjetër, nga datat 14-23 maj ndodhet në Berlin dhe Londër

Gazment Bardhi

Në Prokurorinë e Posaçme ka mbërritur një shkresë e Gazmend Bardhit i cili ka kërkuar që marrja në pyetje e tij të mos zhvillohet ditën e mërkurë në orën 10 atëherë kur është caktuar po në një ditë tjetër.

Kjo për shkak të një angazhimi politik që Gazmend Bardhi ka në Berlin dhe Londër nga datat 14 e deri me 23 Maj.

Në të tilla kushte Bardhi kërkon që deklarimet e tija të bëhen këtë të hënë ose të martën.

Nëse nuk është e realizueshme, të paraqitet në SPAK pas përfundimit të angazhimeve politike.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Shefi i NATO-s në Uashington për Ukrainën

Shefi i NATO-s në Uashington për Ukrainën