U transferua dje në Burgun e Fierit, Saimir Tahiri karantinohet për 14 ditë

U transferua dje në Burgun e Fierit, Saimir Tahiri karantinohet për 14 ditë

Burgu i Fierit

FIER- Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i cili një ditë më parë u transferua nga "313" në burgun e Fierit do të qëndrojë i karantinuar.

Burime për Report Tv thanë se "për shkak të pandemisë së COVID- 19, të gjithë personat që hyjnë rishtazi në Institucionet e Ekzekutimeve të Vendimeve Penale, i nënshtrohen procedurave të karantinimit nga 10- 14 ditë.

Tahiri qëndron i izoluar në një dhomë, pa të burgosur të tjerë, edhe pse është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk paraqet shenja të prekjes nga koronavirusi.

Burimet thanë se ky është rregull që aplikohet për të gjithë të dënuarit që transferohen në këtë burg. Tahiri do të vuajë dënimin me 3 vite e 4 muaj burgim dhënë 5 ditë më parë Gjykata e Posaçme e Apelit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë