UEFA i beson sërish, arbitrat nga Shqipëria vendosin drejtësi në Conference League

UEFA i beson sërish, arbitrat nga Shqipëria vendosin drejtësi në Conference League

Eldorian Hamiti

UEFA i ka besuar arbitrit Eldorian Hamiti dhe një trupe nga Shqipëria drejtësinë në përballjen mes Hamrun dhe Ferencvaros. Sot në 19:30 në Maltë, për turin e tretë të Conference Leage luhet sfida e parë. Në stadiumin kombëtar në Ta'Qali, lezhjani do jetë "bilbili" kryesor.

Ndihmësa të tij do jenë Rejdi Avdo dhe Rejdi Zaimi. Arbitër i katërt do jetë Andi Koçi. Kjo është ndeshja e dytë që Hamiti gjykon në Conference League, teksa edhe Juxhin Xhaja me një tjetër trupë shqiptare ishte në detyrë një javë më parë.

Ky është viti i parë që arbitrat shqiptarë po përfshihen në Conference League, teksa pritet që "togat e zeza" të jenë edhe në grupet e këtij kompeticioni, i treti për nga rëndësia në Evropë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com