UEFA ka shpallur vendimin për pezullimin e një ndeshje të Ronaldos

Cristiano Ronaldo

UEFA Champions League ka pezulluar me një ndeshje sulmuesin e Juventus Cristiano Ronaldo, që do të thotë se ai do të jetë në fushë për të luajtur kur Juventus të ndeshet me Manchester United.

Mirëpo Ronaldo e ka marrë kartonin e kuq në minutën e 29’ në ndeshjen debutuese me Zonjën në Champions ndaj Valencia-s, pas përplasjes me Jeison Murillo. Gjithsesi ndeshja u fitua 2-0 nga italianët.

Vendimi tani është zyrtarizuar nga UEFA se Ronaldo do të qëndrojë larg fushave për një ndeshje, ndaj Young Boys më 2 tetor, por do të ketë mundësinë të rikthehet për ndeshjen e 23 tetorit ndaj Manchester United.

Ronaldo kaloi gjashtë sezone te Djajtë nga 2003 deri 2009, duke fituar tre tituj në kampionati dhe një Champions League.

Veçse ai deri më sot është rikthyer në Old Trafford vetëm njëherë me Real Madrid më 2013.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Speciale/ Dy vjet pas tërmetit! Humbi familjen në rrënojat e Thumanës, i mbijetuari planifikon të krijojë familje të re