Uellsi fiton derbin kundër Irlandës, Gjermania dhe Franca ndahen pa gola

Uellsi fiton derbin kundër Irlandës, Gjermania dhe Franca ndahen pa gola

Gareth Bale duke festuar golin

Kombëtarja e Francës dhe Gjermanisë janë ndarë me nga një pikë në sfidën e zhvilluar në Allianz Arena të vlefshme për Ligën e Kombeve. Edhe pas shumë goditjeve të mira drejt portës asnjë nga lojtarët nuk ia doli që të zhbllokonte rezultatin.

Në ndeshjen tjetër, Uellsi i Ryan Giggs mundi me lehtësi Irlandën në derbin britanik me rezultatin e thellë 4-1. Ndeshja u zgjidh që në pjesën e parë me Lawrence dhe më pas Gareth Bale dyfishoi rezultatin.

Pak minuta para fundit të pjesës së parë ishte Ramsey ai që mbylli ndeshjen. Në pjesën e dytë Roberts katërfishoi rezultatin, ndërsa Williams shënoi golin e nderit për irlandezët.

Në ndeshjet e tjera, Republika Çeke barazoi ndaj Ukrainës, ndërsa Norvegjia mposhti me rezultatin 2-0 Qipron me dy golat e Johansen. Bullgaria fitoi 2-1 ndaj Sllovenisë duke fituar 2-1 falë golave të Kraev, Gjibraltari është mposhtur 2-0 nga Maqedonia ndërsa Letonia dhe Andorra janë mjaftuar me një barazim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

U vdiq djali me autizëm në makinë, lirohet nga qelia çifti shqiptar në Greqi! Dëshmia: I pëlqente të rrinte atje, i çonim ujë dhe ushqim

U vdiq djali me autizëm në makinë, lirohet nga qelia çifti shqiptar në Greqi! Dëshmia: I pëlqente të rrinte atje, i çonim ujë dhe ushqim