Ukrainë: Vijojnë bombardimet në Kharkiv, 2 të vdekur dhe 7 të plagosur

Ukrainë: Vijojnë bombardimet në Kharkiv, 2 të vdekur dhe 7 të plagosur

Sulmet e artilerisë ruse në qytetin Balakliia, në rajonin e Kharkiv, shkaktuan dy të vdekur dhe shtatë të plagosur, njëri prej të cilëve, i mitur, është në gjendje kritike njoftoi Agjencia e lajmeve Ukrinform.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Luiza Gega 'rrëmben' medaljen e artë në Algjeri, organizatorët  bëjnë gafën! Ngatërrojnë himnin e Shqipërisë me Libinë