UKT ndërhyrje në rrjetin e kanalizimeve në disa zona të kryeqytetit, përfitojnë 40 mijë banorë

UKT ndërhyrje në rrjetin e kanalizimeve në disa zona të kryeqytetit, përfitojnë 40 mijë banorë

Në foto punonjësit e UKT në terren

Ekipi i terrenit të UKT po punon për rinovimin e rrjetit të kanalizimeve në mbarë kryeqytetin, ku specialistët po kryejnë një ndërhyrje në Rrugën" Foto Xhavella". Gjithashtu ndërhyrje po bëhen edhe në zonën e Qesarakës.

Nga ky projekt do të përfitojnë një total prej gati 40 mijë.

Rrjeti i ri shtrihet në zonën që kufizohet nga rrugët  Myslym Keta, Shefqet Kuka (fizika bërthamore), Fadil Deliu (teleferiku), Muhamet Deliu (zona e thesarit), Dalip Topi (pjesa lindore e Kodrës se Priftit), Sotir Caci në drejtim të Linzës dhe degëzimet e tyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kot: 16/05/2021 09:23

    Ata jane marre vesh me pare qe duhet te fitoje rama.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg