Ulen temperaturat, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin tonë, ku në Luginat e lumenjve do ketë prezencë të dukshme të mjegullës. Sipas MeteoAlb orët e mesditës vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike për pjesën më të madhe të vendit vetëm zonat juglindore do kenë zhvillim të vranësirave dhe shira afatshkurtër. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin e ditës së enjte.

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2 gradë në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 2°C në zonat malore ndërsa mesdita zbret deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Dy vëllezër kanosin me armë zjarri 60-vjeçarin në Shkodër, shpallen në kërkim nga policia