Ulen temperaturat, kthjellime në të gjithë vendin, ja parashikimi i motit për sot

Moti

Mëngjesi i kësaj të shtune do të karakterizohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat veriore.

Ndërkohë që nga pasditje e më tjej, në zonat perëndimore do të mbeten me kthjellime por dhe vranësira kalimtare në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mestare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fqinjët nga sot orë policore për shkak të COVID/ Ndryshon kalimi për shqiptarët që duan të ikin drejt Malit të Zi