Urdhri i rremë në rrjete sociale, ministria e Shëndetësisë e hedh poshtë: Nuk do të mbyllen shkollat

Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pasi ditën e djeshme ka qarkulluar një "urdhër i rremë" në rrjete sociale ku thuhej se shkollat do të mbyllen prej pandemisë.

Ky lajm është një gënjeshtër. Kështu thuhet në një reagim të ministrisë ditën e sotme.

"Fake news, Ministria e Shëndetësisë përgënjeshtron urdhrin e rremë që qarkullon në rrjetet sociale", thuhet në reagim.

Pra pavarëissht se ditët e fundit janë raportuar shifra më të larta të rasteve ditore me Covid, nuk do te ketë mbyllje të shkollave dhe se urdhri i djeshëm nuk ka qenë i vërtetë.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Grabitja e farmacisë në Tiranë, autor dyshohet se është 21 vjeçari që grabiti pak ditë më parë Kredo.al! Filmohet nga kamerat e sigurisë