Urimi i Albin Kurtit, Rama: Do vizitoj Kosovën sa të kthehem nga Asambleja e OKB! Të nisim përgatitjet për mbledhjen e dy qeverive

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur urimit të homologut të tij Albin Kurti, ndërsa konfirmon se do të vizitojë Kosovën menjëherë sapo të kthehet nga Asambleja e OKB. Po ashtu Rama thotë që të fillojnë përgatitjet për të zhvilluar mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive, ndërsa shprehet besimplotë se do të kryhen punë të mira në dobi të të dy shteteve.

"Faleminderit Albin Kurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t'u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t'ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona", shkruan Rama në Twitter.


Lajmi kryesor:

Kurti letër urimi Ramës për krijimin e qeverisë së re: Mundësi e tretë për të realizuar projekte që priten nga shqiptarët! Kryeministri: Të fillojmë përgatitjet për mbledhjen e dy qeverive


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?