Urimi i ministres Denaj: Tërmeti dhe COVID-19, jemi përballur me sfida të mëdha! Kemi qenë në ndihmë të shqiptarëve! Gëzuar Vitin e Ri

1609447595_Screenshot5.jpg

Përmes një videomesazhi në Facebook, Ministrja e Financave Anila Denaj ka uruar të gjithë shqiptarëve Vitin e Ri 2021. Ajo u shpreh se ishte një vit i vështirë me sfidat që na solli tërmeti dhe pandemia por me shpresën viti i ardhshëm do të jetë më i mirë.

"Jemi në ditën e fundit të një viti të gjatë dhe jo të lehtë. Gjatë gjithë këtij viti, jemi përballur me shumë sfida. Nga pasojat fatale të tërmetit të 26 nëntorit e deri tek bashkëjetesa me pandeminë botërore COVID-19. E kemi ditur se puna në këtë rrugëtim nuk do të ishte e lehtë por kemi bërë gjithçka për të zbutur ndikimin e tyre. Nuk kemi rreshtur së menduari për vështirësitë e gjithkujt. Kemi kontribuar në mënyrë të drejtëpërdrejtë për 300 mijë qytetarë dhe për më shumë se 1000 biznese përmes paketave 1 dhe 2 gjatë kohës që ekonomia u mbyll. Duke ju uruar të gjithëve shëndet dhe mbarësi gëzuar Vitin e Ri" - tha Denaj.

 


Lajmi kryesor:

Politika uron shqiptarët/ Rama: Të keqen e lamë pas, të mirën e kemi para! Basha: 2021 viti i ndryshimeve! Punonjësit e Bashkisë Tiranë, kërcim në emër të jetës


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Të dhënat e INSTAT/ Gjatë viteve 2014-2020, shpenzimet e familjeve me arsim të ulët u rritën më shpejt se tek ato me arsim të lartë