Ushtari i FA u asfiksua ndërsa punonte për shuarjen e flakëve në Gjirokastër, Peleshi: Gjendja e tij e qëndrueshme

Ministri Peleshi dhe efektivi që u asfiksua në Gjirokastër

Edlir Goxhaj është efektivi i Forcave të Ramatosura, i cili u asfiksua pasditen e sotme, ndërsa tentonte të shuante flakët në fshatin Krinë të Gjirokastrës. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, bën me dije se ka parë nga afër gjendjen shëndetësore të ushtarit, ndërsa thotë se ai ndodhet në gjendje të qëndrueshme. Goxhaj vijon të jetë nën monitorimin e mjekëve të Spitalit të Gjirokastrës.

"Gjendja e Edlir Goxhaj është e qëndrueshme, vazhdon të jetë nën monitorimin e mjekëve të Spitalit të Gjirokastrës. Mirënjohje për punën heroike të cdo efektivi të Forcave të Armatosura që nuk po kursen asgje përballë egërsisë së flakëve. Shërim të shpejtë Edlir", shkruan Peleshi.

 


Lajmi kryesor:

Zjarret në Gjirokastër, një i vdekur e një i plagosur! Asfiksohet ushtari i FA, jashtë rrezikut! Situata drejt normalizimit, flakët largohen nga banesat!Evakuohen banorët e 3 fshatrave


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Pakti ‘Aukus’ i 3 fuqive më të mëdha globale nuk mirëpritet në botë dhe as në opinion publik